poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Światowy Dzień Książki

"Książka i możność czytania to jeden
z największych cudów ludzkiej cywilizacji."
Maria Dąbrowska


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to  ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.


W tym szczególnym dniu zachęcamy do odwiedzin naszych placówek, gdzie znajdziecie Państwo następujące pozycje wydawnicze:


  Autorką przygód koziołka, zajączka i liska jest Pani Łucja Cichocka - mieszkanka naszej gminy. 
Tym razem trójka przyjaciół udaje się do Zakopanego gdzie czeka na nich mnóstwo przygód. Razem z nimi mały czytelnik poznaje miejscowe legendy, odwiedza zakamarki zamków i zdobywa szczyty gór.Dres też człowiek. Ma potrzeby, przyjaciół, przeszłość i - przede wszystkim - problemy. Głównie cudze. Pozostaje sobą, nawet w butach od garnituru. Dres też człowiek...
Zapraszamy na przesyconą smakiem piwa i zapachem papierosów podróż w głąb studenckiego Gdańska... i nie tylko. Mocny język, nieszablonowa narracja splatająca w jedno teraźniejszość i problemy przeszłości, przewijające się w tle ikony polskiej kultury i popkultury gwarantują świetną, choć może nieco kontrowersyjną rozrywkę.Różnorodne oblicza bohaterów, zacierająca się granica między dobrem i złem oraz akcja trzymająca w napięciu do ostatniej strony - to atuty powieści, które czytelnik na pewno doceni. "Dom sióstr" łączy w sobie mrożący krew w żyłach kryminał, historię płomiennego romansu oraz wciągającą bez reszty sagę rodzinną. Terroryści i brutalni mordercy. Piękne kobiety, Polska, Moskwa i piekło Korei Północnej. Wódka i Bóg. Międzynarodowe spiski, tajemnice sięgające głów państw, ład zbudowany na sekretach i zbrodni - to codzienność byłego komandosa, Polaka z ponurą przeszłością, zawodowca jakich mało, szkolonego przez najlepszych. Uznany za zmarłego, powraca i trafia w sam środek wielkiej afery, stare i nowe porachunki rozwiąże w swoim stylu. Po męsku. 
Schyłek  okupacji hitlerowskiej. Dorota Paleń - bibliotekarka dokumentująca zbrodnie niemieckie na terenie Kalisza naraża się swoim męskim przełożonym z konspiracji. Nie mogą oni znieść, że dziewczyna przewyższa ich inteligencją i odwagą cywilną. Kolejne kłopoty ściąga na siebie rozpoczynając śledztwo w sprawie zabójstwa swojej szkolnej koleżanki. A jakby tego było mało zakochuje się w Rosjaninie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz