wtorek, 3 lipca 2012

Rzuć wszystko i chodź czytać książki!


 POLECAMY LEKTURĘ NA LATO

SUSAN WILSON - "DOBRY PIES"


Wzruszająca i rozśmieszająca do łez, mądra i głęboka powieść na dwa głosy o bardzo złym facecie, który traci wszystko, po to by znaleźć to, co najważniejsze, dzięki bardzo złemu psu...

JEAN - CHRISTOPHE GRANGE - "IMPERIUM WILKÓW"

Anna, żona wysoko postawionego urzędnika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, cierpi na amnezję i ma dziwne halucynacje. Odkrywa, że mają one związek z operacją plastyczną, której jednak nie potrafi sobie przypomnieć. Tymczasem w tureckiej dzielnicy Paryża dochodzi do serii przerażających zbrodni - ktoś okalecza i morduje młode kobiety... Śledztwo dwójki policjantów doprowadza do wykrycia ultraprawicowej organizacji `Szarych Wilków` zajmującej się handlem narkotykami i zabójstwami na zlecenie. Anna stopniowo odtwarza szczegóły swojej biografii. Okazuje się, że kiedyś była kurierem `Szarych Wilków`... KAREN ROBARDS - "UROJENIA"


Katharine Lawrence budzi się w szpitalu po zamachu na swoje życie, w którym zginęła jej najbliższa przyjaciółka. Ma poczucie, że coś jest nie tak... Nie rozpoznaje swojego odbicia w lustrze, ma wrażenie, że jej ciało i włosy nie należą do niej. Niepokój powoli zmienia się w przerażenie. Katharine decyduje się na ucieczkę. Przystojny lekarz, który się nią opiekuje, wydaje się dziwnie znajomy. Ale czy na pewno może mu zaufać? I czy to możliwe, że za zamachem kryje się rządowy spisek?


 JHUMPTA LAHIRI - "TŁUMACZ CHORÓB"

 Jumpha Lahiri opowiada historie ludzi zagubionych w codzienności, ludzi, którzy poszukują bezpiecznej przystani – w małym sklepiku z imbirem, soczewicą i ryżem, w przyjaznym domu, w którym buty pozostawia się na progu, a posiłki jada się rękoma, wreszcie w długo wyczekiwanych listach z Indii. Z niezwykłą wrażliwości i ciepłem Lahiri snuje opowieść o niemożności dialogu, o poszukiwaniu szczęścia i trudnej sztuce godzenia się z tym, co nieuniknione. Jej opowiadania przybliżają Indie z ich specyficznym kolorytem i niespodziankami – takimi jak Pan Kapasi, taksówkarz i tłumacz chorób, człowiek, który służy za pośrednika turystom i lekarzom.


XIAOLU GUO - "20 ODSŁON ZACHŁANNEJ MŁODOŚCI"


20 epizodów z życia młodej Chinki – Fenfang, która w poszukiwaniu nowego życia i własnego miejsca wyrusza ze swojej małej wioski do Pekinu. To właśnie Pekin wydaje się symbolem sukcesu, kariery, bogatego życia i wielkich szans.
Bohaterka próbuje z całych sił przedrzeć się przez niechęć wobec przybyszów, komunistyczny ustrój, skostniałe tradycje i stereotypy, głęboko zakorzeniony szowinizm i najzwyklejszą konkurencję na rynku. A do tego stara się wieść normalne życie młodej dziewczyny, spragnionej miłości i przyjaźni. 


 AMANDA FILIPACCHI - "MIŁOŚĆ JEST STRASZNA"


Miłość jest straszna to powieść o pożądaniu: o jego braku, utracie, nadmiarze i towarzyszącym mu obłędzie. Troje śledzących się nawzajem kochanków odkrywa, że czasami najlepszym sposobem na znalezienie miłości jest obejrzenie się za siebie.Lynn Gallagher, właścicielka doskonale prosperującej galerii sztuki na Manhattanie, z pozoru ma wszystko, ale kiedy przygląda się człowiekowi, który obsesyjnie za nią chodzi, dostrzega, że brakuje jej jednego - nieosiągalnego celu, marzenia, za którym mogłaby podążać. Postanawia rozwiązać swój problem całkiem niecodziennie. Sprawy przybierają wprost surrealistyczny, gorzko-zabawny obrót...


DANNY SCHEINMANN - "NIEZWYKŁE AKTY PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI"


Dramatyczny obraz dwójki mężczyzn, których przy życiu trzyma wspomnienie miłości. Ta pełna głębokich emocji lektura to doskonały debiut niezwykle utalentowanego pisarza.
Dwie przepięknie opowiedziane i mistrzowsko  ze sobą splecione historie. 
ALICE HOFFMAN - "TRZECI ANIOŁ"


Pełna magii i zaskakująco świeża opowieść o życiu trzech kobiet, które obdarzyły miłością niewłaściwego mężczyznę.
Nieustępliwa Madeline Heller wbrew sobie zakochuje się beznadziejnie w narzeczonym siostry; przebojowa Frieda Lewis staje się muzą spalającego się szybko gwiazdora rocka; piękna i uparta Bryn Evans szykuje się do ślubu z Anglikiem, podczas gdy wciąż pozostaje pod urokiem swego byłego męża ze Stanów. W centrum wszystkich wydarzeń tkwi Lucy Green, obwiniająca się o tragiczny wypadek, którego świadkiem była, mając dwanaście lat, i przez cztery dekady szukająca "trzeciego anioła" w nadziei, że przywróci jej utraconą w dzieciństwie wiarę.MEG GARDINER - "KLUB TAJEMNIC"

Amerykański debiut Meg Gardiner, znanej w Wielkiej Brytanii autorki powieści sensacyjnych, znakomity, pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller rekomendowany przez Stephena Kinga. 
Każdy człowiek ma sekrety. Mroczne, wstydliwe, albo zupełnie niewinne. Niektórzy więcej od innych, ale nie wszyscy mogą się pochwalić w równym stopniu oryginalnymi. Czy tajemnica może się zmarnować?
Bohaterowie nowej sensacyjnej powieści Meg Gardiner twierdzą, że jak najbardziej.


 SALWA BAKR - "ZŁOTY RYDWAN"

Wszędzie na świecie ludzie marzą o lepszym życiu. Może czasem tylko marzenia i nadzieja pozwalają przetrwać. Gdy sytuacja jest już beznadziejna, często stają się one coraz bardziej oderwane od rzeczywistości.
Nic więc dziwnego, że marzenia Azizy, więźniarki kairskiego więzienia, są tak piękne i zarazem nierealne. Kobieta wierzy, że pewnego dnia ona i wybrane przez nią kobiety z więzienia wsiądą do złotego rydwanu, który zabierze je wprost do nieba. To byłoby w pełni zasłużone wynagrodzenie. Po tym co przeszły, niebo wydaje się miejscem nie tylko upragnionym, ale też ze wszech miar dla nich słusznych. Bo przecież na ziemi musiały przeżywać niemal piekło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz