czwartek, 28 listopada 2013

Się dzieje w Siedliskach7 listopada 2013 r.
Placówkę biblioteczną odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach z klas 0 – 3. Podczas lekcji bibliotecznej poznali zasady funkcjonowania biblioteki. W związku z obchodzonym rokiem Juliana Tuwima obyło się głośne czytanie jego utworów dla dzieci, następnie dzieci recytowały z pamięci wiersze, a przy wierszu „Lokomotywa” dzieci utworzyły pociąg wesoło i aktywnie obrazując jego strofy.
Na zakończenie spotkania uczestnicy zajęć wykonali wspaniałe ilustracje do jego wierszy.
20 listopad 2013 r. i 26 listopad 2013 r.
Tym razem bibliotekarka zaprosiła dzieci na warsztat, podczas którego wykonywano gipsowe figurki. Z minuty na minutę powstawały coraz to piękniejsze gipsowe odlewy pięknie malowane przez uczestników. Dzieci zadeklarowały że część wykonanych figurek przekażą na kiermasz z którego dochód przekazany zostanie na misje.
25 listopada 2013 r.
Dzień Pluszowego Misia w szczególny sposób uczczono w placówce w Siedliskach. Bibliotekę odwiedzili uczniowie z miejscowej szkoły – dzieci zabrały ze sobą swoje ulubione pluszaki. Nie zabrakło wspólnego śpiewania i niezwykłych opowieści o ulubionych maskotkach. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę o najsłynniejszym chyba w naszym kraju „Misiu Uszatku”. Z wykonanych przez dzieci prac obrazujących misie powstał wspaniała galeria - do obejrzenia w bibliotece.
Dziękuję wszystkim uczestnikom zajęć oraz kadrze pedagogicznej ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach.
Zapraszam na kolejne warsztaty 28.11.2013 r.

Małgorzata Habrat
Zdjęcia 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz