wtorek, 4 listopada 2014

Podsumowanie projektu "UTKANI NA NOWO"



Od 7 lipca do 31 października 2014 roku Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warze, dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od Zarządu Województwa Podkarpackiego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie w ramach otwartego konkursu ofert na dofinansowanie w 2014 roku zadań w zakresu pomocy społecznej – realizowała projekt pn. „Utkani na nowo”.

Projekt zakładał realizację zajęć świetlicowych, zajęć umuzykalniających, organizację wyjazdowych warsztatów artystycznych oraz pikników integracyjnych.

I tak, w czterech świetlicach w miejscowościach Harta, Izdebki Rudawiec, Siedliska i Wara odbywały się zajęcia świetlicowe oraz zajęcia umuzykalniające. Łącznie przeprowadzonych zostało 256 godzin zajęć podczas których odbywały się warsztaty artystyczne, zabawy świetlicowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu, głośne czytanie bajek, pomoc przy odrabianiu zadań domowych, turnieje, ognisko itp. dzięki otrzymanemu wsparciu zakupiono do w/w świetlic wyposażenie:  chusty integracyjne, narty letnie oraz zestawy do unihokeja. Uczestnicy zajęć otrzymywali również bezpłatne materiały plastyczne w trakcie warsztatów oraz poczęstunek. Dzięki zakupowi zestawów do rytmiki dzieci uczestniczące w zajęciach umuzykalniających mogły brać w nich czynny udział.

Zorganizowane zostały również dwa wyjazdowe warsztaty artystyczne z zakresu ceramiki i papieru czerpanego, w których udział wzięło łącznie 60 dzieci. Warsztaty odbywały się na Uniwersytecie Ludowym w Woli Sękowej. Większości dzieci, które brały udział w wyjeździe przez cały okres wakacji przebywała w domu.

Dzięki otrzymanemu wsparciu odbyły się również cztery pikniki integracyjne w Izdebkach Rudawcu (29 lipca), Siedliska (12 sierpnia), Harta (24 sierpnia) oraz w Warze (31 sierpnia). W takcie wspólnej zabawy prowadzonej przez profesjonalnego animatora nie zabrakło konkursów, których uczestnicy nagradzani byli promocyjnymi gadżetami zakupionymi w ramach projektu. W piknikach uczestniczyły wszystkie pokolenia mieszkańców – zarówno Ci najmłodsi, ich rodzice,  jak i starsi.

Całkowity koszt zadania wyniósł: 25 862,00 zł
w tym dofinansowanie z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej:  19 590,00 zł;
wkład finansowy własny 6 272,00 zł (w tym wkład osobowy 3 972,00 zł ( świadczenia wolontariuszy)).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz